Waarschuwing na melding Havermarkt: ook een nep-vuurwapen is verboden

05 jan , 10:03 112
politie
Politie.nl

Op zondag 4 januari rond 18.00 uur krijgt de politie een melding over een man op de Havermarkt in Breda. De man zou een voorwerp bij zich hebben dat lijkt op een vuurwapen. Agenten trekken snel de kogelwerende vesten aan en gaan met spoed ter plaatse.

Volgens de melder schreeuwt de man en maakt hij vreemde bewegingen met zijn hand, waarin hij het voorwerp vasthoudt. Agenten zien de man staan en spreken hem aan. Zij fouilleren hem en vinden een nep-vuurwapen. Het bezit van zo’n wapen is verboden. De politie houdt de 42-jarige man uit Wernhout aan. Het nep-vuurwapen is in beslag genomen. Het is niet bekend waarom de man het bij zich had.

Nep-vuurwapen verboden

Nep-vuurwapens die lijken op echte vuurwapens zijn verboden. Als een nepvuurwapen niet van een echt vuurwapen te onderscheiden is, handelen agenten alsof het om een echt vuurwapen gaat. In deze gevallen kan het voorkomen dat agenten een waarschuwingsschot lossen of iemand onder schot nemen. Het bezitten van een nepvuurwapen is daarom levensgevaarlijk!