Filmhuis Botanique vertoont op vrijdag 9 oktober de bekroonde korte film Waar is mijn libido? van Nina Broers. De jonge Brabantse filmmaker is zelf aanwezig voor een Q&A over haar persoonlijke en veelbesproken film, die onlangs tijdens het Toronto International Film Festival werd bekroond met een bronzen Student Academy Award.
In Waar is mijn libido? probeert een jonge vrouw te begrijpen waarom haar seksuele verlangen is verdwenen. Twee acteurs spelen intieme situaties uit haar dating- en relatieverleden na, terwijl de film onderzoekt wat er gebeurt wanneer herinneringen, grenzen en interpretaties van elkaar verschillen. Broers maakte de film tijdens haar studie aan St. Joost School of Art & Design in Breda. Eerder won de film al de hoofdprijs in de Nederlandse competitie van Go Short.
Met haar film wil Broers ruimte creëren voor een gesprek over consent, verlangen en seksuele gezondheid. De bijzondere vorm van de film, een fictieve en zorgvuldig geënsceneerde making-of, maakt zichtbaar hoe persoonlijke ervaringen en machtsverhoudingen elkaar kunnen beïnvloeden.
Na de vertoning gaat Broers in gesprek met het publiek. De Q&A wordt geleid door Fleur van der Colk, student filmregie in Brussel en bekend gezicht van Filmhuis Botanique.
Programma vrijdag 9 oktober
19.30 uur – Inloop
20.00 uur – Vertoning Waar is mijn libido?
20.30 uur – Q&A met Nina Broers, onder leiding van Fleur van der Colk
De avond wordt georganiseerd in samenwerking met GoodMood Breda, studentenweek. Tickets en meer informatie vind je op
filmhuisbreda.nl.