Het definitief ontwerp voor het Mgr. Nolensplein is klaar. Het plein krijgt meer groen en meer ruimte om te spelen, te ontspannen en elkaar te ontmoeten. Zo wordt het een fijne plek voor jong en oud.
Van plein naar ontmoetingsplek
Op het vernieuwde plein komen verschillende zitplekken, speelruimte, een jeu-de-boulesbaan en een bijzonder waterelement. De bestaande bomen blijven staan en er komt nieuwe beplanting bij. Zo biedt het plein straks meer schaduw en verkoeling. Ook wordt de verbinding met De Vlieren verbeterd. Het aantal parkeerplaatsen bij het plein blijft gelijk.
Samen met bewoners
Bewoners en andere betrokkenen hebben de afgelopen jaren uitgebreid meegedacht over het plein. Dat gebeurde onder meer in een werkgroep, tijdens een inloopbijeenkomst en via PlanBreda. Zij gaven ideeën mee over het groen, spelen, ontmoeten, parkeren, verlichting en veiligheid. Omdat er op en rond het plein de afgelopen jaren zorgen waren over de sociale veiligheid, kreeg dit onderwerp veel aandacht. De reacties uit de buurt zijn meegenomen in het definitief ontwerp.
Bewoners kunnen de komende periode ook nog meedenken over het kunstwerk dat speciaal wordt gemaakt voor het vernieuwde plein. Beeldend kunstenaar, Jan Janssens, is met zijn concept ‘gelaagde ontmoeting’ geselecteerd voor het maken van het kunstwerk. In dit concept staat het samenkomen van verschillende generaties en bewoners van de wijk Heuvel centraal.
Investeren in gelijke kansen
Verbeter Breda betaalt mee aan het waterelement in het plein. Binnen Verbeter Breda werken de gemeente en partners aan gelijke kansen voor alle Bredanaars. Een fijne en veilige plek in de buurt, waar kinderen kunnen spelen en bewoners elkaar kunnen ontmoeten, helpt daarbij.
Wethouder Anja den Braber (Openbare Ruimte en Verbeter Breda): “Met het vaststellen van dit ontwerp zetten we een belangrijke stap naar een vernieuwd Mgr. Nolensplein en naar een groene plek waar de buurt graag komt. Ik ben trots op het resultaat én op het proces. Er is samen met bewoners gekeken naar hoe het plein aantrekkelijker en veiliger kan. Nu ligt er een ontwerp voor een plein waar kinderen kunnen spelen, bewoners elkaar kunnen ontmoeten en een tof waterelement dat het plein iets bijzonders geeft.
Vervolg
Nu het ontwerp is vastgesteld, wordt het plan verder technisch uitgewerkt en zoekt de gemeente een aannemer. Naar verwachting starten de werkzaamheden in de eerste helft van 2027. Direct omwonenden ontvangen hierover een BredaBericht. Via
https://www.breda.nl/herinrichting-mgr-nolensplein wordt men verder op de hoogte gehouden.