
Na een lange zachte periode gingen de temperaturen dit weekend al omlaag en deze daling houdt ook komende week nog even aan. Komende zaterdag liggen de maximumtemperaturen waarschijnlijk nog maar tussen 3 en 5 graden. Voornamelijk in de eerste helft van de week is het nog wisselvallig met geregeld buien die over het land trekken. Hierbij is ook winterse neerslag mogelijk.
Zondag was het aanvankelijk grijs, maar vanuit het noorden kwam hier en daar de zon tevoorschijn. Later neemt de bewolking weer toe en trekken buien het land binnen.
Maandag hebben we nog enige tijd met deze buitjes te maken en tijdens een fel exemplaar waait het soms stevig door. Ook hagel is hierbij niet uitgesloten. Dinsdag trekken opnieuw geregeld buien over. Op beide dagen is tussen de buien door wel geregeld de zon te zien.
Hierna volgt een grijze woensdag, waarbij het langere aaneengesloten periodes regent. Mogelijk valt hierbij landinwaarts ook natte sneeuw. Donderdag komt het ook nog tot wat (winterse) buien, maar vanaf vrijdag verlopen de dagen een stuk droger en krijgen we de zon een stuk meer te zien.
Het is op dit moment al flink wat kouder dan voorgaande week, maar de komende dagen gaat de temperatuur nog wat verder omlaag, zo meldt Weeronline. Maandag is het zo’n 8 tot 10 graden en vanaf dan wordt het vrijwel elke dag een graadje kouder. Volgend weekend liggen de maxima waarschijnlijk nog maar tussen 3 en 5 graden. De wind is meestal matig tot soms vrij krachtig, waardoor het van tijd ook nog wel wat frisser aan kan voelen.
Aan het begin van de week daalt het kwik ’s nachts al richting het vriespunt en komt het mogelijk lokaal al tot wat lichte vorst. Vanaf donderdag wordt de kans op vorst in het binnenland groter. De minima liggen dan tussen -3 graden in het oosten tot +2 graden aan zee. Daarmee komt het deze week dus vrijwel zeker tot de eerste vorst van het seizoen.