Van leegstand naar kringloopkracht

10 dec 2024, 16:00 Nieuws
unnamed 2024 12 02t085447104
Goedkoop & Zo XXL

Kringloopwinkels worden steeds populairder in Nederland. Klanten kunnen er terecht voor alles van elektronica tot meubels en speelgoed. Het succes van de nieuwe kringloop Goedkoop & Zo XXL, gelegen op de Beverweg, is het resultaat van een slimme aanpak in het verkrijgen van voorraad en het opbouwen van het bedrijf.

Wat vijftien jaar geleden begon in een garagebox is inmiddels uitgegroeid tot de grootste kringloopwinkel van Nederland. Oprichter John Semerel besloot om iets anders te proberen nadat zijn vorige bedrijf failliet ging. “Ik moest wel mijn kostje verdienen. Toen ben ik tweedehands huisjes gaan leegmaken en schoonmaken en dat liep beetje uit de hand,” vertelt Semerel.

Voorraad uit ontruimingen en donaties

De meeste spullen die in de winkel liggen, komen via ontruimingen van panden of mensen die hun huis zelf ontruimen, vaak door overlijden of verhuizing. Het doel van deze aanpak is dat spullen die anders weggegooid zouden worden, een nieuwe kans krijgen. Dit zorgt voor een constant en gevarieerd aanbod van producten.

Naast de ontruimingen werkt Goedkoop & Zo XXL samen met andere bedrijven. "We werken wel wat samen links en rechts, met Verhoeven in Breda, als ze wat over hebben," vertelt Semerel. Bovendien wordt er veel gedoneerd aan de kringloopwinkel. Mensen brengen van alles naar de winkel, vaak spontaan. De winkel ligt daarom vol met ditjes en datjes, van valentijnskaarten tot verkeerspionnen, je kunt het zo gek niet bedenken. “Het klinkt luguber, maar we hebben zelfs ooit een dodenkist gekregen. Maar bijvoorbeeld ook veel bloemen, we krijgen van alles, noem het maar op,” aldus Semerel.

Duurzaam en veelzijdig

De groei van deze kringloopwinkel komt tevens door het aanbieden van zowel nieuwe als tweedehands spullen. Met prijzen die onder de marktprijs zitten, is het populairste in de winkel vooral kleinspul en kleding. Door tweedehands spullen een nieuw leven te geven, wordt de hoeveelheid afval verminderd. Het kopen van nieuwe spullen heeft namelijk de grootste impact op onze CO2-voetafdruk. Kringloopwinkels staan dan ook bekend om hun duurzaamheid. “Alles wordt tegenwoordig snel weggegooid,” legt Semerel uit. “Wij streven duurzaamheid vooral voor de jeugd, dus tweedehands speelgoed.” Onverkochte producten worden na een jaar gedoneerd of naar het buitenland gestuurd om alsnog een nuttige bestemming te krijgen.

Het toekomstdoel van eigenaar Semerel is om verder te groeien in het aanbieden van tweedehands spullen, terwijl de winkel een plek blijft waar voor iedereen wat te vinden is. Of je nu komt voor een vintage vondst, een snelle hap bij de snackbar, of zelfs een nieuwe piercing of tatoeage, het kan allemaal onder één dak.

Goedkoop & Zo XXL, gevestigd op Beverweg 2 te Breda is elke dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur (op zondag van 12.00 tot 17.00 uur).

Onderste foto's en artikel door Isa van Gils

Isa van Gils
Isa van Gils