NAC vrouwen debuteren op hoogste niveau met historisch doelpunt van Franken

08 sep , 11:10 Sport
nac
Creative Commons / Martijn Mureau

NAC Vrouwen heeft haar debuut gemaakt in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie. Een historisch moment, opgeluisterd door een mooie sfeer met ongeveer 3.000 supporters in het Rat Verlegh Stadion. En de wedstrijd zelf? Die eindigde, ondanks volop vechtlust, in een zege voor Feyenoord Vrouwen: 1-3.

Voorafgaand aan de wedstrijd stond het team nog even stil bij het zware blessureleed van nummer 21, Merle Zieleman, die met een gescheurde kruisband voorlopig buitenspel staat. Samen de schouders eronder – zoals NAC Vrouwen bekendstaat.

NAC begint gretig en krijgt meteen in de eerste minuut een vrije trap, maar die mogelijkheid eindigt in de Rotterdamse muur. Feyenoord Vrouwen laat vervolgens zien dat het over een degelijke Eredivisieploeg beschikt. Na een paar minuten moet keepster Nikki de Haan alert ingrijpen bij een één-op-één, waarbij ze knap werk verricht.

De Rotterdammers zijn de bovenliggende partij en dringen NAC terug. Toch toont de ploeg veerkracht: Brigitte Franken zet met goede druk de Feyenoord-defensie onder spanning, en middenvelder Stephanie Coelho Aurelio krijgt een aardige schietkans.

Na 36 minuten valt dan alsnog de openingstreffer: Celainy Obispo volleert een corner knap in de korte hoek binnen. Kort voor rust komt de tweede tik. Na een schot op de paal in de 43e minuut schiet Kokona Iwasaki vlak voor het rustsignaal de 0-2 binnen. Een domper voor NAC, dat hard werkt om in de wedstrijd te blijven.

In de rust voert de technische staf een wissel door. Elaine Fertoute blijft in de kleedkamer, Nikki van den Burg komt binnen de lijnen. Feyenoord Vrouwen blijft in eerste instantie de bal rondspelen, maar toen in de 61e minuut Ela Yetim en Kim Hendriks invielen, kreeg de wedstrijd een meer Bredaas tintje.

Nieuw leven

Yetim brengt energie en levert een gevaarlijke voorzet af richting Franken. De Bredase ploeg gelooft er weer in en zet Feyenoord stevig onder druk. Het geloof wordt beloond: in de 76e minuut kopt spits Franken knap raak: 1-2.

NAC Vrouwen ruikt bloed en blijft jagen op de gelijkmaker. Vanaf minuut 60 is Feyenoord Vrouwen nauwelijks nog in de buurt van het NAC-doel gekomen. Toch slaat de vermoeidheid in de slotfase toe. Feyenoord krijgt weer wat ruimte en beslist de wedstrijd in de 86e minuut: 1-3.

Na ruim acht minuten extra tijd fluit de scheidsrechter af. Ondanks het verlies overheerst de trots. NAC Vrouwen laat zien dat het allerminst een grijze muis in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie wil zijn. Met strijdlust en lef hebben ze een visitekaartje afgegeven. Het Rat Verlegh Stadion zag zondagmiddag dat er in Breda een ploeg van toffe meiden staat.

Bron: NAC | Lees verder: NAC vrouwen versterkt zich met Yentl van Gogh