Nieuwe plannen Aldi supermarkt aan Graaf Hendrik III Plein

10 feb , 10:40 Zakelijk
2018 aldi nieuwe interieur vers 1
Aldi

De gemeente Breda heeft gesprekken gevoerd met Aldi over de vernieuwing van de supermarkt op het Graaf Hendrik III Plein. Momenteel is er geen supermarkt in de wijk Boeimeer en er is ruimte voor verbetering als het gaat om leegstand en de aantrekkelijkheid van het plein. Aldi heeft een plan ingediend om deze uitdagingen aan te pakken en de supermarkt te vernieuwen.

Zowel de gemeente Breda als Aldi wil dat er snel weer een supermarkt opent in de wijk Boeimeer en dat daarmee ook de aantrekkelijkheid van het plein wordt verbeterd. Binnenkort informeert Aldi de omgeving over de nieuwbouwplannen en vraagt de organisatie een omgevingsvergunning aan.

De gemeente Breda vindt het belangrijk dat winkelpleinen levendig zijn en goed onderhouden worden. Wethouder Arnoud van Vliet (Detailhandel): “We zijn blij met de plannen van deze supermarkt. Hiermee worden de leegstaande panden weer ingevuld en kan de levendigheid op het plein terugkeren. Dat was een wens van veel bewoners en de wijkraad.”

Aldi wil zo snel mogelijk starten met bouwwerkzaamheden. Raimond van Os, namens ALDI Vastgoed verantwoordelijk voor de ontwikkeling van het nieuwe filiaal: “Wij zien ernaar uit om op deze locatie een toekomstbestendige nieuwe winkel te ontwikkelen die voldoet aan de huidige standaarden van ALDI. We zijn blij dat we hier nu mee aan de slag kunnen, zodat het Graaf Hendrik III Plein weer een prettige plek wordt om te winkelen.”

OmgevingsvergunningenAldi was voor hun plannen afhankelijk van de aankoop van grond van de gemeente en de panden van aangrenzende winkels. Dat proces is afgerond en nu volgt overleg met de betrokkenen in de omgeving van het plein. Daarna kan Aldi de benodigde omgevingsvergunningen aanvragen. Er is dan ook nog ruimte voor beroep of bezwaar. De exacte planning van de realisatie van de supermarkt hangt af van dit proces.